دزدیاب
HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink HyperLink    


     این سیستم سامانه ای است با ابعاد 6.5x9x3.9 سانتیمتر كه پس از مكان یابی خود توسط گیرنده جی پی اس داخلی، اطلاعات محاسبه شـده شامل موقعیت خودرو، با دقـت بهتـر از 10 متر، سرعـت، جهـت حرکت خودرو و اطلاعات تکمیلی دیگر را توسط سیمكارت داخلی اش به شکل رمز شده به سیستم مرکزی می فرستـد و مـالك خودرو (یا مدیر شركت) مـی تـواند بـا استـفاده از كـامپیوتر خـود، موقعیت خودرو را با دقیق ترین شكل ممكن روی نقشه مشاهده نماید. باتوجه به اینكه نرم افزار ردیاب دارای نقشه كامل و دقیق كشورمان ایران، شامل راههای بین شهری و خیابانهای اصلی شهرها می باشد، دارنده سیستم درهرجا كه زیر پوشش تلفن همراه باشد بی نیاز از اینترنت و با استفاده از كامپیوتر یا لپ تاپ می تواند خودرو (یا خوروهای) خود را ردیابی نموده و همچنین از موقعیت دقیق، سرعت و جهت حركت خودرو آگاه شده و در صورت لزوم آنرا خاموش کند.

مدیریت خودروها

     اگر شركت يا بخشی از شركت كه در اختيار شماست دارای يك يا چند خودرو برای انجام مأموريتهای اداری است و يا شما مالك يك يا چند كاميون، تريلر، اتوبوس، مينی بوس و... هستيد و علاوه بر كاربرد ضد سرقت نياز به مديريت ناوگان خودروها داريد، سامـانه رديـاب، اين امكان را برای شما فراهم مي كند تا بتوانيد با نصـب يـك دسـتگاه روی هـر خـودرو و راه انـدازی يـك سيستم مركزی، موقعيت تمام خودروها را به طور همزمان روی كامپيوتر در نقشه ای دقيق ببينيد و مسير آنها را كنتـرل كنيد و از مـزايـای استفاده از آن بـهره مـند گرديد.

     ‏ردياب انديشه پرداز داراي قابليتهايي است که آنرا از محصولات ديگر متمايز مي سازد و در معرفي آن به مشتريان بايستي به اين قابليتها پرداخته شود تا خريدار با توجه به کمبودهاي سامانه هاي مشابه و برطرف شدن اين کمبودها در انديشه پرداز انتخاب آگاهانه اي را تجربه نموده و خود ترغيب کننده ديگران به خريد اين محصول باشد به برخي از اين امکانات در زير اشاره ميگردد:
 1- در حال حاضر سامانه مرکزي تمام رديابهاي موجود در بازار، با اتصال به اينترنت و با استفاده از سايت زمين گوگل (Google Earth) موقعيت خودرو را نمايش ميدهند که بدون اتصال به اينترنت کار با سيستم ممکن نيست. اينترنت هميشه و در همه جا در دسترس نيست و ممکن است در مواقع ضروري قطع شده و تمام سيستم را از کار بياندازد. انديشه پرداز با استفاده از پيامک، چه در ردياب و چه در سامانه مرکزي، در تمام شهرهاي ايران و اکثر جاده هاي آن همواره در دسترس و قابل استفاده است به عبارت ديگر کافيست تلفن همراه شما در دسترس باشد، سامانه مرکزي نيز قابل استفاده است.

 2-سايت هاي ارايه دهنده (معمولا همان زمين گوگل) هر گاه اراده کنند ميتوانند ارايه سرويس به مناطقي را (مانند کشورمان در اثر تحريم) قطع کنند و شرکت فروشنده نيز هيچ کاري نميتواند براي رفع اين مشکل بکند و با قطع سرويس عملا سامانه خريداري شده هيچ ارزشي نخواهد داشت. انديشه پرداز تمام نقشه ها و اطلاعات خريدار را در کامپيوتر مرکزي به شکل آفلاين (نصب شده روي هارد ديسک) داراست و هيچ وابستگي به سايتهاي مذکور ندارد خريدار حتي در پارک و در موقع تفريح نيز به ناوگان خود دسترسي خواهد داشت.

 3-اشکال بسيار بزرگتر و امنيتي اينترنت مديريت دائمي گوگل، ياهو يا سايتهاي مشابه بر روي متحرک(هاي) کاربر است و مي‌تواند موجب سوءاستفاده آنان شود اين نکته در مورد کاربران عادي شايد مهم به نظر نرسد اما در مورد کاربران دولتي، اداري و شرکتهاي بزرگ که نبايستي اطلاعات آنها در هيچ جاي ديگري مگر در مرکز و آنهم توسط کاربر تاييد شده قابل رويت باشد، بسيار مهم است چرا که علاوه بر سايتهاي مذکور ارائه کننده سامانه (شرکت فروشنده ردياب) نيز خواسته يا ناخواسته به اطلاعات دسترسي دارد و ممکن است اين اطلاعات مورد سوء استفاده بيگانگان يا رقباي شرکت قرار گيرد حتي کافيست نام کاربري و گذر واژه سرقت شود آنگاه تمام اطلاعات از هر کامپيوتري که به اينترنت متصل باشد قابل سوء استفاده خواهد بود. انديشه پرداز با واگذاري سامانه به خريدار (هرکه باشد) يک سيستم مدار بسته در اختيار وي ميگذارد که حتي شرکت ما نيز ديگر به آن دسترسي نخواهد داشت و تمام اطلاعات مربوط به حرکت خودروها در رايانه مرکزي خريدار ذخيره ميشود و فقط از پشت همان کامپيوتر قابل استفاده است و امکان هرگونه نشتي اطلاعات و سوء استفاده رقبا و بيگانگان را از بين برده است.

 4-ارسال فرمانهاي پيامکي در رديابها به صورت متني انجام گرفته و قابل کپي برداري است و به اين ترتيب ميتوان از يک سيستم در سيستم هاي ديگر اختلال ايجاد کرد. انديشه پرداز با استفاده از کدينگ منحصر به فرد براي هر سامانه و گذرواژه (پسورد) قابل تغيير توسط کاربر اين نقيصه را نيز برطرف نموده است.

کاربرد ضدسرقت

    باتوجه به كوچكی اندازه سیستم می توان آنرا روی هر خودرو به طوری كه دیده نشود نصب نمود و در صورت سرقت خ
ودرو علاوه بر ردیابی لحظه به لحظه آن، در صورت لزوم خودرو را خاموش كرد تا سارق نتواند آنرا از محل دور کند.

خاموش كردن خودرو از فاصله هزاران كيلومتری!

    فرض كنید راننده خودروی سنگین شما، خبر سرقت ماشین(شاید هم با بارآن) را می دهد.شما در اصفهان هستید و خودروی شما در بندرعباس به سرقت رفته و توسط سارق در مسیری نامعلوم در حرکت است. شما می توانید با استفاده از رایانه خود فرمان خاموش شدن خودرو را صادر كنید  و پس از چند لحظه.....

سارق زمينگير شده است!

    آدرس دقیق محل خودرو را از روی نقشه به نیروی انتـظـامی داده و مـنتـظر تحـویـل آن می مـانید. كـاری كـه بـدون سـامـانه ردیـاب غیرممكن است.